Vo svete nekonečných možností, enormného výberu farieb, rozmanitých strihov, veľkostí, tvarov či iných faktorov, nám vzniká otázka, ktorá znie: ,,Podľa čoho si mám vybrať to najlepšie?“

Milé dámy, prípadne páni (žmurk), zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo je tým čarovným spínačom vo vašej hlave, ktorý vám signalizuje znamenie ako napríklad: To sú tie správne topánky? Nepredpokladáme, že áno, ale možno odpoveď nájdete práve v našom článku.

Obchody na každom rohu, tovar podobný, no predsa každý z nich ponúka niečo odlišné. My ako typické ženy avšak hľadáme niečo, čo nás upúta, zaujme a získa si našu pozornosť. A teraz sa nebavíme len o topánkach. 😀

Ale späť k veci...Určite každá z nás pozná luxusné lodičky s typickou červenou podrážkou- ,,labutienky“. Krásne, priam luxusné topánky na vysokom podpätku,  ktoré sa nedajú prehliadnuť. OK, ak chceme byť realistky, mužov z tejto debaty vynechajme, vieme ako sú na tom so všímavosťou, aj keď, dajú sa tieto lodičky prehliadnuť? Každopádne ostaňme pri tom, že neujdú zraku žiadnej všímavejšej ženy.

Béžové, čierne, červené, hladké či vybíjané, ale čo ich spája? Odpoveď je ikonická červená podrážka. Nech sa trendy menia akokoľvek, predajnosť tejto značky to nijako neovplyvní. Dobré meno značky a vkusnosť jej zaručia prvenstvo. Vo fashion svete figuruje roky a predáva sa „sama“ okrem iného, práve vďaka legendárnym červeným podrážkam.

Prenesme sa teraz zo sveta módy do sveta kvetov.

Nachádzame tu obrovský výber druhov, farieb, veľkostí a vôní. Niektoré sa darí pestovať v našej klíme, iné zasa prechádzajú zložitým procesom aby si zachovali čerstvosť a sviežosť. Kvety si kupujeme pre radosť, ale aj na obdarovanie iných. Spomedzi kvetov si vyberáme jeden z najčastejšie kupovaných kvetov - ružu. Ruža si nesie už od dávnych čias symboliku. Bola vyobrazovaná na erboch, je považovaná za symbol lásky, ale aj krvi prelievania. Štatisticky je  to najpredávanejší kvet na sviatok Valentína a v súčasnosti na trhu nájdete neskutočné množstvo jej farebných odtieňov.

Kvet ruže sa stal pilierom základu pre Roses Kingdom. Stavili sme na detail, kvalitu a nekonečnú krásu ruží. Celá podstata je v detailoch a kvalite. Hlavným produktom tohto kráľovstva ruží je box z ruží. O špeciálnej úprave týchto ruží ste si už určite prečítali v našom poslednom blogu. V množstve ponúkaných produktov  na trhu určite stojí za povšimnutie kvalita koženkového boxu, v ktorom sa ruže nachádzajú, detailné zapracovanie a taktiež súmerné rozloženie kvetov, nádherná veľkosť hlavičiek, farebná škála a ozdobná mašľa nachádzajúca sa nad ozdobným zlatým logom. Prečo sme siahli práve po zlatom logu? Zlatá farba je exkluzívna, luxusná a v neposlednom rada výnimočná presne ako dar, ktorý chcete darovať milovanej osobe. Nemenej dôležitá je aj bezpečná a praktická preprava pri ich doručení. Dbáme na pedantné balenie boxov vďaka špeciálne vyrobeným obalom na mieru. Preto sa nemusíte obávať nemilého prekvapenia pri vybaľovaní.

Živé ruže predstavujeme aj v iných podobách, než v boxoch. Prinášame aj iné nemenej výnimočné dary, ktoré očaria už na prvý pohľad. Hovorí Vám niečo film či rozprávka Beauty and the beast? Symbolom Krásky a zviera bola červená ruža v skle. Elegantná, nežná ruža v sklenenom poklope. Napriek vyobrazenej červenej farba sme sa rozhodli do ponuky zaradiť aj iné farby, v ktorých vyzerá rovnako očarujúco. K ruži sme doladili obal- krabicu v čiernej farbe so zlatým logom a stuhou, ktorý zabezpečí výzor, ale aj efekt. Žiadnej ruži v skle nesmie chýbať handrička, ktorou si viete očistiť sklenený poklop.

A čo tak ruže v inej podobe? Mackovia z 3D penových ruží sú unikátny v ich pedantnej ručnej výrobe a taktiež v ich životnosti. Súčasťou každého macka z ruží je luxusný box s mašľou, ktorý ho chráni pred poškodením či pred usádzaním prachu. Rovnako je box súčasťou aj mickey hlavypsíka z ruží.

Ak siahate po menšom dare, kľúčenka by pre vás mohla byť tou správnou voľbou. Decentné huňaté srdce alebo gulička v primeranej veľkosti sú farebne zladené s farbou ruže a tak lahodia oku.

Najextragavantnejším kúskom celej kolekcie je akrylový box s ružou. Napriek tomu však nepôsobí nevkusne a niektoré dámy tento box rady využijú ako ozdobnú kabelku.

Roses Kingdom však vie potešiť nielen oko, ale aj jazyk maškrtníkov. Prípadne, ak ste už svoju drahú potešili kvetinovým boxom z ruží, skúste ju najbližšie obdarovať luxusným darčekovým boxom. Darčekový box v podobe luxusného koženkového boxu plného najkvalitnejších sladkostí s možnosťou výberu alkoholovej fľaše je vhodný aj pre pánov. Celú ponuku týchto boxov pre pánov či dámy nájdete tu: darčekové boxy, a verte, že ak máte záujem o iný druh alkoholovej fľaše či sladkých dobrôt, stačí nám len napísať!

Všetky ponúkané produkty možno ešte vyšperkovať  venovaním v perleťovej  obálke s vlastným textom. V ponuke je v troch farbách: zlatej, ružovej a bielej.

Na záver by sme len poznamenali, že v dnešnom svete presýtenom všetkého, je dôležité venovať pozornosť práve detailom, v ktorých sa ukrýva jedinečnosť. Pri výberu jedinečného daru neberme do úvahy len cenu, ale pozrime sa bližšie na maličkosti, ktoré nám vytvárajú celok. Veď tieto špeciálne dary nekupujeme len tak, ale práve pre radosť a potešenie tým, na ktorých nám najviac záleží.

Traduje sa, že ženu nikdy neurazia krásne kvety a muži si nimi dokážu vyžehliť všetky prešľapy. Fungujú dobre aj ako poďakovanie, spomienka či úcta, skrášlia domov, zútulnia pracovný priestor a pripomenú krásnu chvíľu. Predstavujú jemnosť, nehu, lásku a vyvolávajú v nás krásne hrejivé pocity. Nič však netrvá večne a živá kytica kvetov nech stojí 5 či 500 eur, jednoducho skončí pri akejkoľvek našej snahe po pár dňoch v odpadkovom koši. V krátkej dobe sa vytratia aj spomienky, ktoré nám kytica mala pripomínať. Iste nám dáte za pravdu, že „wow“ efekt zo živej kytice je krásny, no príliš krátky.

KEDYSI

Predstavte si ten deň, kedy Vaša drahá mama oslavuje krásne okrúhle narodeniny. Deň, kedy slávi najdrahšia žena Vášho života 50 rokov. Vaše kroky vedú do najbližšieho kvetinárstva za rohom a Vy odchádzate s kyticou 50tich ruží. Odbilo 12 hodín a Vy gratulujete na slávnostnom obede svojej drahej mame. Následne ubehne pár dní a Váš „hodnotný“ dar už odpočíva pri kontajneroch a stal sa zabudnutým. Vaša mama môže už len loviť v pamäti čím vlastne bola obdarovaná. V tom najlepšom prípade jej ostala spomienková fotografia s kyticou, no niekedy ani len to.

Pýtame sa, prečo? Prečo míňať na niečo, čo sa v spomienkach nestihne ani uhniezdiť? Prečo, keď tu máme možnosť B, možnosť, ktorá vyrieši jediný problém krásnych živých ruží, ktorým je ich trvácnosť?


Aj takto môže vyzerať Váš stôl pri slávnostnom obede.  

DNES

Ako čas plynie a svet sa modernizuje, spolu s tým prichádza aj špeciálny proces úpravy živých ruží- prezervácie či stabilizácie. Našťastie, už nemusíte plytvať peniazmi a Váš dar môže získať úplne iný rozmer. Trvácnosť prezervovaných ruží zaručí úspech viac než zopár dní a preto obdarovaná osoba len tak nezabudne na Váš dar. Spomenie si na Vás pri každom pohľade na ružičky a to po skutočne dlhý čas. Nehovoríme tu o pár dňoch navyše, ale o roku či rokoch, po ktoré si ruže udržia svoj pôvodný stav bez oschnutia či zvädnutia. Prezervácia prináša novú možnosť, nový rozmer obdarovania milovanej osoby, spôsob, ktorým uchováme krásu dlhšie.

A čo samotný proces prezervácie znamená?

Prezervácia je chemický proces, prostredníctvom ktorého sa upravia živé ruže tak, aby napriek sviežemu vzhľadu nezvädli po dobu niekoľkých rokov. Živý kvet ruže je špeciálne upravený, čím predĺži životnosť kvetu a pritom zachová jeho prirodzenosť, čerstvosť a krásu. Ide o jav nebadateľný voľným okom, bez dráždivého zápachu, ruža si zachová čerstvosť prvého dňa a farba lupienkov ostáva nedotknutá.

Zachoval vo Vás pojem prezervované či stabilizované ruže dojem niečoho umelého? Opak je pravdou a Vy vôbec nemusíte mať obavy. Treba podotknúť, že ruže upravené týmto procesom sú živé, naďalej pôsobia čerstvo a sviežo a už vôbec im to neuberá na kráse. Práve naopak, krásu si ponechajú po nesmierne dlhú dobu. Radosť z týchto kvetov pretrváva rovnako ako úsmev osoby, ktorú týmto ,,zázrakom“ obdarujete.

Nebojte sa preto siahnuť po prezervovaných kvetoch a nie po klasických, ktoré nájdeme v každom kvetinárstve. Prinášame Vám krátke zhrnutie, dôvody, ktoré stoja za premyslenie pri Vašej budúcej voľbe kvetov.

Živé prezervované ruže a ich výhoda, sviežosť, ktorá trvá niekoľko mesiacov až rokov.

Tieto upravené ruže netreba polievať ani kropiť vodou, nevyžadujú absolútne žiadnu starostlivosť. Hlavičky ruží vyzerajú sviežo a čerstvo, nepriťahujú hmyz a navyše, lístky neodpadávajú všade navôkol. Sú výnimočné, unikátne a jedinečné v tom, že ich nekúpime na každom rohu. Úžasné je to, že na prvý pohľad voľným okom človek nerozozná, že sú ruže prezervované. Sú bez zápachu, považujeme ich za moderný a nadčasový dar, ktorý uchová spomienku na výnimočnú chvíľu po dlhý čas. Sú skvelou alternatívou pre alergičky.

Jediné, čo pri nich treba mať na mysli je, že ich nemožno vystavovať na priame slnečné žiarenie.

Po prečítaní všetkých výhod ruží upravených prezerváciou máte asi pocit, že už nenájdeme žiadnu výhodu klasických živých ruží. Však? A teda nie ste ďaleko od pravdy.

Klasické živé ruže majú príliš krátku životnosť- len zopár dní, zo dňa na deň vyschnú, vysušia sa. Potrebujú vodu, vašu starostlivosť, obľubujú ich drobné živočíchy a lístočky z nich nachádzame po celom stole. Počas prvých dní sú síce krásne, no sú len bežné, ničím výnimočné. Klasické ruže nie súvhodné pre alergikov. Vyvolajú v nás len krátkodobú emóciu, ktorá žiaľ pre nás nemá želateľňú hodnotu.

Aby sme ale úplne nezavrhli klasické živé ruže, cena ako klasických tak prezervovaných ruží je porovnateľná. Napriek tomu, že cena nehrá rolu, dôležitý je čas, po ktorý nám kvety skrášľuju domov a tu jednoznačne vyhrávajú stabilizované ružičky. To majte vždy na mysli. 🙂

1x klasická stonková ruža5€
20x klasická stonková ruža100€

VS

Box z ruží Single - obrovská 10cm hlavička28€
Box z ruží Medium - 21x 5-6cm hlavička99€

U nás nájdete nie len box z prezervovaných ruží, ale aj iné darčeky, ktoré vydržia roky.

Inšpirácia:

Blíži sa nepozorovane. Ani sa nenazdáme  a je tu.

 8. marec – Medzinárodný deň žien.

Na rozdiel od Valentína, ktorý púta Vašu pozornosť minimálne už od polovice januára, tento sviatok si všimnete častokrát až vtedy, keď sa pozriete ráno do kalendára. Ak nechcete, aby Vás oblial studený pot a hlavou Vám prebleslo „čo len teraz vymyslím“, oplatí sa porozmýšľať vopred, ako môžete ženám, ktoré sú vo Vašom živote prejaviť, že sú pre Vás dôležité.

Rýchly prehľad vhodných darčekov nájdete TU!

1. Kvety

Klasika: Kvety sú symbolom pozornosti a krásy, preto ich my ženy tak milujeme. Dávajú nám pocit, že sme pre mužov výnimočné a jediné. Pestrofarebnou kyticou či orchideou v črepníku rozhodne nič nepokazíte (pozor páni na klasiku časov minulých – červený karafiát! – to naozaj nie, ak nechcete riskovať namiesto nadšenia zdesený výraz na tvári Vašej drahej polovičky).

 Ak viete, že ženu, ktorú chcete obdarovať potešia kvety,  ale radi by ste darovali niečo výnimočnejšie, nápadité, jednoducho niečo mimo každodennej všednosti, inšpiráciu nájdete v nasledujúcej časti.

Trochu inak: Dnes už okrem klasických kytíc nájdete na trhu aj rôzne iné vychytávky. Jednou z nich sú aj boxy z ruží, ktoré v sebe spájajú nesmrteľnú klasiku – ruža bude vždy  symbolom lásky a oddanosti, no na rozdiel od klasickej kytice, ktorá vydrží iba pár dní, radosť z takéhoto darčeka trvá oveľa dlhšie. Tieto trvácne ruže vydržia až 3 roky a vy  viete, že vyčaria úsmev na tvári vždy, keď sa na ne obdarovaná dáma zadíva.

Ďalším zaujímavým tipom je aj ruža v skle. Ak je obľúbeným filmom ženy Vášho srdca Kráska a zviera (Beauty and the Beast), úspech máte stopercentne zaručený. Táto ruža totiž naozaj vyzerá ako tá z rozprávky a vydrží až dlhých 5 rokov! Tento darček je skvelým tipom, ak chcete ukázať, že to s dotyčnou myslíte vážne a záleží Vám na Vašom vzťahu. Takáto trvácna ruža poteší  aj dámy, ktoré vedia oceniť hodnotu stálosti, času a krásy, a preto je ruža v skle ideálnym darčekom aj pre mamu či babku.

Tip pre Vás: Box z ruží a trvácne ruže v skle sú perektným darčekom aj pre alergičky. Ak žena túži po živých kvetoch, ale nemôže si ich kvôli alergii dopriať, takto môžete splniť jej sen a dopriať jej potešenie z kvetov!

2. Niečo sladké

Klasika: Ženy túžia po radosti. A radosť – to je čokoláda! Dezerty, čokoládky, originálne koláčiky z talianskej cukrárne, pralinky, makrónky...proste mňam! Ktorá žena by im odolala? Naozaj, trochu cukru dokáže so ženou hotové zázraky (u mňa to platí na 100% 🙂 ) Možností je neúrekom, stačí, ak ich prispôsobíte chuťovým pohárikom konkrétnej dámy.

Trochu inak: Ak viete, že sladkosť urobí vždy radosť, ale chceli by ste darovať niečo originálnejšie ako len obyčajný dezert, cheesecake či cupcakes a ste si istý, že dotyčnú poteší okrem sladkého aj večer strávený pri dobrom vínku, sladký box je tá správna voľba. Box je naplnený kvalitnými sladkosťami podľa Vášho výberu a navyše obsahuje luxusnú a kvalitnú mini fľašu. Tento nevšedný dar poteší nie len obdarovanú dámu, ale úžitok z neho istotne neminie ani pánsku polovičku. (žmurk) Šup s ním do náručia Vašej milej a pekný večer  sa môže začať!

Tip pre Vás: Ak váhate, či staviť na kvety alebo radšej na dezert, už nemusíte robiť kompromis. Práve pre Vás je vhodný sladký box, ktorý je z polovice naplnený kvalitnými sladkosťami podľa Vášho výberu a z polovice nádhernými trvácnymi ružami. Takže aj keď polovica darčeka len tak zmizne akoby nič,  druhej časti sa môže obdarovaná tešiť ešte ďalšie dlhé roky.

3. Niečo milé a mäkké

Klasika: My ženy sa rady túlime, objímame, len tak „mojkáme“. Práve pre to mnohé z nás túžia po menšom, či väčšom mäkkučkom spoločníkovi. Asi každý pozná overenú klasiku z amerických filmov – veľkého plyšového macka. Ale fantázii sa medze nekladú a ak má slečna, či dáma,  ktorú chcete obdarovať slabosť pre psíkov alebo poníkov, smelo do toho. Plyšáky sú skôr vhodné pre mladšie ročníky a potešiť nimi môžete skôr Vašu dcéru, sestru, či kamarátku. Ak viete, že Vaša milá (partnerka, mama, sestra...) túži po nejakom „zvieratku“, ale plyšák sa Vám nezdá byť z rôznych dôvodov vhodný, možno Vás zaujme nasledujúci tip.

Trochu inak: Ako už bolo spomenuté, plyšáky sú častejšou voľbou skôr pre mladšie ročníky – teenagerov a deti. To však neznamená, že mäkkučký macko musí byť pre ženu 20+ tabu. Práve naopak, kreativite sa medze nekladú. Skvelou voľbou môže byť macík z ruží. Tento milý nápad poteší aj ženy, ktoré už dávno z plyšákov vyrástli. Medveď z ruží v sebe spája krehkosť a krásu ruží a zároveň hravosť i radosť pri spomienkach na obľúbeného plyšového kamaráta z detstva.

Tip pre Vás: Originálnym darčekom pre psíčkarku môže byť aj psík z ruží. Milovníčky Mickey Mousa zasa poteší hlava Mickeyho z ruží.

4. Niečo na skrášlenie

Klasika: Asi mnohí z Vás už počuli často opakovaný vtip: „Akým kľúčom sa dá získať ženské srdce? Diamantovým!“ 🙂 Tento vtip samozrejme treba brať s rezervou, ale ako inšpirácia určite poslúži. Šperky, bižutéria, či rôzne iné, pre mužov častokrát „čačky“, vedia naozaj roztopiť nejedno ženské srdce. Je už len na vkuse konkrétnej ženy, či ju viac poteší decentný prívesok s krištáľom alebo jej urobí radosť pestrofarebná bižutéria v tvare kvetinkových náušníc.

Trochu inak: Keď spomeniete kombináciu žena a ozdoba, väčšina ľudí si predstaví už vyššie spomenuté náušnice, prstene, retiazky – proste niečo čo nosí žena na sebe. Ale čo takto podarovať jej niečo, čo ju okrášli, bez toho, aby to musela nutne nosiť priamo na tele a ešte to bude mať aj praktické využitie? Takýmto darčekom môže byť aj takáto milá kľúčenka s ružou vo vnútri, ktorá plní okrem praktickej funkcie aj tú skrášľovaciu, stačí si ju vziať so sebou a vystaviť ju na obdiv. A verte  mi, že každá z nás je rada obdivovaná.

Tip pre Vás:  Ak chcete potešiť ženu ešte niečím nápadnejším, čo vyvolá výraznejší efekt, čo takto staviť na osvedčenú klasiku v originálnom prevedení? Viete čo sa hovorí...ženy milujú kvety. Ženy milujú kabelky. Čo by povedala Vaša drahá, ak by ste ju obdarili ružou v kabelke? Aby sme boli presní, ružou v akrylovom boxe, ktorý nepochybne pripomína tento dámsky doplnok. Ak má rada niečo nevšedné, čo jej prinesie pozornosť okolia, s týmto darčekom máte zaručene vyhraté.

5. Zážitkové darčeky

Klasika: Dobrá večera v reštaurácii, kino, divadelné predstavenie, wellness, či kurz horúcej salsy. Zážitkové darčeky patria do kategórie darčekov, ktoré sa nikdy nezunujú. V tomto pandemickom čase však môže byť problém s ich realizáciou. No nemajte strach! So štipkou kreativity, sa to dá zariadiť aj inak a práve to môže darčeku pridať na jeho atraktívnosti.

Trochu inak: Ak sú reštaurácie zatvorené, ešte to neznamená, že si nemôžete spraviť romantickú večeru aj u Vás doma. Tí, ktorí veria svojim kuchárskym schopnostiam môžu pripraviť svojej polovičke exkluzívnu večeru z lásky, pre tých, ktorí nie sú s kuchynským náradím až takí kamaráti, je tu stále možnosť využiť donášku z dobrej reštaurácie, otvoriť fľašu kvalitného vína (tu len pripomíname naše darčekové boxy obsahujúce šumivé víno v kombinácii s chutnými dobrotami či pôsobivými ružami, ktoré sú pre tento večer ako stvorené) a nič nestojí v ceste romantickej večeri pri sviečkach.

Kvôli súčasnej situácii, sa mohé kurzy dajú realizovať online, čo je častokrát časovo oveľa výhodnejšie, keďže nemusíte nikam chodiť. Stačí už len nájsť ten správny a môžete si užívať niekoľko týždňov spoločne, napríklad pri učení sa už spomínanej horúcej salsy alebo aj trendy jogy či pilatesu.

Tip pre Vás: Wellnesy sú síce možno zatvorené, ale existuje jeden, ktorý je otvorený stále. Je to priamo u Vás doma. Ak máte vaňu, nič Vám nebráni spríjemniť si kúpeľ pridaním vonných solí, zapáliť aromalampu s vonným olejom, zapáliť niekoľko sviečok, pustiť príjemnú hudbu a naliať dva poháre vínka či šampanského a voilá! Večer ako z rozprávky.

6. Hand made darčeky

Je asi málo vecí, ktoré by mali taký efekt, ako z lásky vyrobené darčeky. Nemusíte byť pritom nijako extra zručný, stačí napísať krátku báseň alebo len romantický list vyznania láskyvenovaním. Ak máte hudobný talent, môžete zložiť vtipnú pieseň pre mamu, či romantickú serenádu pre Vašu partnerku (pozor na spievanie pri mesiaci – Vaša milovaná to určite ocení, ale susedia až také pochopenie mať nemusia).

Jednoducho, my ženy si ceníme úprimnosť a ak nám darujete niečo osobné, niečo čo Vás stálo námahu, vždy to vieme oceniť.

Tip pre Vás: Ak si nie ste istý, či sa Váš darček stretne s pochopením, môžete využiť tzv. bezpečnostnú poistku – okrem Vami pripraveného darčeka, sa môžete poistiť aj nejakým iným darčekom, napr. kvetmi či inou maličkosťou.

Prehľad vhodných darčekov podľa kategórií:

PRIHLÁSTE SA K ODBERU A ZÍSKAJTE PREHĽAD O ZĽAVÁCH A NOVINKÁCH
.
searchclosearrow-circle-o-downbarsellipsis-vcross
0
    0
    Váš košík
    Váš košík je prázdnySpäť do obchodu